Zašto nas neki ljudi emocionalno iscrpljuju


Postoje odnosi nakon kojih se osećamo mirno. I postoje oni nakon kojih osećamo: napetost, krivicu, umor, potrebu da se objašnjavamo, ili osećaj da „nikada nismo dovoljno dobri“. Vrlo često problem nije u tome što smo „preosetljivi“. Nekada je problem u tome što smo predugo pokušavali da održimo odnos koji nas emocionalno troši. Emocionalna iscrpljenost ne izgleda uvek dramatično Nekada se pojavljuje veoma tiho. Kroz: stalno prilagođavanje, hodanje „po jajima“, preuzimanje tuđih emocija,...